Jak urządzić małą kuchnię? 5 wskazówek

 

Biała kuchnia w stylu glamour.


Zastanawiasz się, jak urządzić małą kuchnię i nie wiesz, jak się do tego zabrać? Specjalnie dla Ciebie zebrałam 5 najważniejszych wskazówek, bazując na moim wieloletnim doświadczeniu. Koniecznie daj znać, która z nich okazała się najbardziej pomocna. Miłej lektury!


1. Minimalizm formy

Aranżując małą kuchnię, pamiętaj o wybieraniu prostych frontów szafek najlepiej w jednym kolorze bez zbędnych zdobień. Minimalistyczna paleta barw powiększy optycznie przestrzeń, sprawiając, że wyda nam się ona bardziej przejrzysta. Tradycyjne szafki kuchenne mogą zastąpić szafki przesuwne, które pozwolą na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca w kuchni. Natomiast proste fronty szafek z połyskiem skuteczne będą odbijać światło, potęgując wrażenie przestronności wnętrza.

2. Jasne kolory

Wbrew pozorom aranżacja małej kuchni w bloku wcale nie jest trudna. Wystarczy trzymać się kilku złotych zasad, a kolejną z nich jest stosowanie jasnych kolorów. Ta wskazówka tyczy się nie tylko stylistyki szafek, ale całego wnętrza, uwzględniając odcień podłogi, płytek pod szafkami czy blatu. Jasne drewno w kuchni świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu o niewielkim metrażu, efektywnie je rozświetlając oraz powiększając.

3. Odpowiednie oświetlenie

To kolejny niezbędny element do prawidłowego zaprojektowania kuchni. Aranżując przestrzeń, stosuj oświetlenie rozproszone w kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło będzie odbijać się od sufitu, a następnie obejmować całą kuchnię. Dobrze zaprojektowane oświetlenie kuchenne pogłębi wrażenie przestronności wnętrza oraz sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie przyjemne i wygodne. Nie jesteś pewien, jak samodzielnie rozmieścić oprawy oświetleniowe? Pomoże Ci w tym doświadczony projektant wnętrz — prześlij do mnie zapytane, a pomogę Ci sporządzić prawidłowy plan oświetlenia dla Twojej kuchni.


4. Zachowanie odległości

Ergonomicznie urządzona kuchnia przekłada się nie tylko na jakość życia, ale również funkcjonowania we wnętrzach Twojego domu, dlatego pamiętaj o zachowaniu odpowiednich odległości. Projekt małej kuchni w bloku jest pod tym względem szczególnie wymagający, ponieważ ogranicza nas mały metraż pomieszczenia. Przed przystąpieniem do remontu, sporządź projekt wnętrza, który pozwoli wyeliminować błędy w późniejszej fazie jego aranżacji.

5. Zabudowa pod sufit

Znany i sprawdzony trik w małej kuchni, czyli zabudowa pod sam sufit. W ten sposób uzyskasz jednolitą ścianę zabudowaną frontami szafek. To funkcjonalne rozwiązanie dopełni wysuwany blat w kuchni, maksymalizując przestrzeń roboczą w pomieszczeniu. Zastosowanie np. lustra na ścianie dodatkowo spotęguje wrażenie przestronności optycznej wnętrza.


Powyżej wymieniłam najważniejsze wskazówki, dotyczące remontu małej kuchni, które pomogą Ci w jej aranżacji. Oprócz nich istnieje jednak szereg innych aspektów, które należy uwzględnić już na etapie projektowym wnętrza. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć lub jakiś konkretny problem projektowy nie daje Ci spokoju, rozważ konsultację z architektem wnętrz, dzięki której dowiesz się, m.in., jaki kierunek zmian obrać oraz które rozwiązania okażą się najbardziej skuteczne dla Twojego wnętrza. Te oraz inne zagadnienia przybliży Ci doświadczony projektant wnętrz. Gdańsk to miasto z historią i właśnie tam znajdziesz pracownię JedyneTakieWnętrza. Z usług projektowych skorzystasz też zdalnie, na terenie całej Polski. Pomogę Ci przejść od etapu koncepcyjnego projektu po etap jego końcowej realizacji. Skontaktuj się ze mną — zaprojektuję wnętrze Twojego mieszkania na miarę indywidualnych potrzeb i stylu życia.

3 komentarze:

 1. Świetnie w tej aranżacji wyglądają plisy okienne na prawdę dobry wybór. Mnie chyba bardziej podobają się właśnie plisy od tradycyjnych rolet czy zasłon. Są bardziej oryginalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama mam niewielką kuchnię, ale uwaażam, ze jest bardzo wygodna. Po pierwsze zadbałam o porządna zabudowę. Mam szafki do samego sufitu tak wiec dzieki temu miejsca do przechowywania jest sporo. Na blatach staram się trzymać jedynie rzeczy, które są mi najbardziej potrzebne. Nie stawiam bibelotów, które głownie się kurzą. Ale wybieram rzeczy, z których korzystam na co dzień.

  Uwielbiam szczególnie ceramikę Bolesławiecką:
  https://andyceramika.pl/

  Akcesoria kuchenne od nich są przepiękne.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger