Dlaczego warto zatrudnić specjalistę przy projektowaniu łazienki?

Każdy z nas pragnie, by jego mieszkanie było funkcjonalne oraz nowoczesne. Wielu marzy o przestrzeni stylizowanej, np. o łazience w klimacie loft. Choć wciąż rzadko, to jednak zdecydowanie częściej niż jeszcze kilka lat temu decydujemy się na pomoc architekta lub projektanta wnętrz. Dzięki jego pomocy zyskamy pewność, że nasza łazienka będzie wyjątkowa. Ale czy to jedyny powód dla którego warto zaprosić do współpracy specjalistę?
Pomimo faktu, że łazienka jest jednym z bardziej wymagających pomieszczeń w całym domu, to jednak często decydujemy się sami ją zaaranżować lub przeprowadzić jej remont. Nadal stosunkowo rzadko podejmujemy decyzję o zatrudnieniu projektanta wnętrz lub architekta do pomocy. Wynika to z błędnego przeświadczenia o tym, że jest to bardzo droga i czasochłonna usługa. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach (zwłaszcza tych dotyczących łazienek) taka pomoc jest wręcz bezcenna.
Z czasem czy bez – zawsze na czas!
Nie zależnie od tego, czy dysponujemy czasem, czy nie, angażując projektanta mamy pewność, że projekt zostanie wykonany na czas. Ma to ogromne znaczenie, gdyż w dzisiejszych czasach trudno znaleźć odrobinę czasu dla siebie, a co dopiero na remont. Tempo życia narzuca nam ,,piąty bieg” i szereg zajęć. Rolą specjalisty jest po prostu nam pomóc! Nie tylko zadba on o zakup odpowiednich materiałów (w niezbędnej ilości), ale i o ich odpowiednie rozmieszczenie. Ponadto tego rodzaju specjalista to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat najnowszych trendów oraz korzystnych ofert producentów. Co więcej, zna wielu sprawdzonych wykonawców z zakresu hydrauliki czy elektryki.


Projektanci mają pasję!
Osoby, które wykonują pracę projektanta wnętrz, bardzo często nie traktują tego fachu jedynie jako źródło dochodu, ale również jako pasję. Sprawia to, że mają zupełnie inny pogląd na pomieszczenie. Potrafią wydobyć z niego wszystko to, co najlepsze. Z nawet najmniejszej łazienki uczynią małe kąpielowe spa, wykorzystując w tym celu najmniejsze wnęki, zakamarki. Doradzą najlepsze rozwiązania. Dopasują do siebie materiały, kolory oraz urządzenia zgodnie z naszymi wymaganiami, ale również z „chłodną głową”. Wiąże się to czasem z odradzeniem nam rzeczy, które powinny zostać w projekcie pominięte.Przestrzeń piękna, ale przede wszystkim funkcjonalna
Niestety częstym skutkiem samodzielnego urządzania łazienki jest stworzenie wnętrza mało funkcjonalnego. Błędy, które popełnimy robiąc łazienkę sami, mogą skutkować po latach jej użytkowania. Angażując do pomocy projektanta mamy pewność, że stworzy on przestrzeń ergonomiczną zachowując przy tym styl, na jakim nam zależy. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku małych łazienek, gdzie liczy się wykorzystanie każdego centymetra. Ponadto zatrudniając projektanta mamy pewność, że łazienka będzie służyła przez wiele lat, nie tracąc tym na swoim wizerunku. Wykorzystane przez projektanta dekoracje, akcesoria łazienkowe oraz sprzęty będą ponadczasowe oraz odporne na zniszczenia.  

Projektant łazienki niczym psycholog
Projektant łazienki jest jak psycholog, który zanim postawi diagnozę (w tym przypadku jest to łazienka w guście właściciela), stara się go dogłębnie poznać. Sprawdza jakie są jego preferencje, zainteresowania, co lubi, a czego nie. Chodzi o to, by dopasować projekt jak najbardziej do indywidualnych preferencji. Projektant przenosi marzenia innych na realny grunt, efektem czego jest estetyczna, funkcjonalna i indywidualna łazienka. Dzięki temu, że projektant stara się być na czasie z najnowszymi wnętrzarskimi trendami, zawsze uwzględni w projekcie jakiś nietypowy, oryginalny element, nie tracąc przy tym spójności wnętrza. Z pomocą projektanta można najkrócej mówiąc uniknąć gorzkiego rozczarowania, a doczekać się satysfakcjonującej i pięknej łazienki.

Jeszcze kilka plusów…
Ci, którzy zdecydują się na współpracę z architektem wnętrz, mają często kilka opcji finansowych do wyboru. Jeśli przykładowo nie stać nas na kompleksową usługę projektanta, możemy sami zadecydować jakie elementy i zakres prac będzie wchodził w umowę. Może to być przygotowanie samego projektu i jego wizualizacji lub usługa ta może obejmować także uwzględnienie kosztorysu mebli i materiałów.

A co, jeśli wypatrzony projektant mieszka w innym mieście lub nasz dom znajduje się w małej miejscowości, gdzie brakuje takich usług? Projekty wnętrz, jak niemal wszystko w dzisiejszych czasach, są też dostępne zdalnie. Internetowe sklepy z wyposażeniem i różne możliwości kontaktu dodatkowo ułatwiają zaprojektowanie wymarzonej łazienki. Nie musimy obawiać się o wykonanie projektu – szczegółowe opisy i dokładne rysunki pozwolą każdej ekipie odwzorować go 1:1.


Autorką gościnnego wpisu jest Agnieszka Możejko, redaktorka bloga łazienkowego Ł+ i miłośniczka dobrych rozwiązań projektowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger