10 pomysłów na aranżację ściany z kominkiem i telewizorem

Kominek o dwóch obliczach, czyli stanowiący dominantę i jednocześnie będący wyróżnikiem salonu albo delikatnie podkreślający design projektowanego wnętrza - to, jaki będzie mieć charakter, decyduje projektant na początku swojej pracy, ustalając najpierw układ funkcjonalny, a następnie dobierając materiały. Domowe palenisko w połączeniu z telewizorem może stać się ciekawą kompozycją. Poniżej znajdziecie 10 pomysłów na aranżację ściany z kominkiem i telewizorem.


1. Monochromatyczna surowość - projekt w Gdańsku

Połączenie stonowanych kolorów z surowością betonowego tynku, którym obłożony jest kominek, koresponduje z białą ścianą wykończoną panelami 3d pod tv. Całość tworzy minimalistyczną kompozycję we współczesnej aranżacji wnętrz domu w Gdańsku.2. Marmur z drewnem - projekt domu "Ambrozja"

W tym projekcie kominek znajduje się zaraz obok telewizora, dając swobodny wybór formy relaksu oscylujący między czytaniem książki przy tańczącym wesoło ogniu a kinem domowym. Ta aranżacja ścienna łącząc w sobie marmur i drewno - pozostaje elegancka i przytulna.3. Heksagonalne płytki z drewnianymi panelami - projekt domu pod Krakowem

Tak zaprojektowana ściana z telewizorem i kominkiem tworzy ciekawą propozycję współpracy fragmentu mozaiki heksagonalnej z drewnem na tle białej ściany. W wyniku takiego zabiegu na pierwszy plan wyłania się kominek, a nie telewizor. Stanowi dominantę salonu, nadając mu wyrafinowanego wyrazu glamour.


4. Delikatność i domowy charakte - aranżacja wnętrz pod Krakowem

Niezawodnym przepisem na elegancki charakter projektowanego pomieszczenia jest połączenie czerni i każdego innego koloru, w tym np. waniliowej tapety w geometryczny, wytłaczany wzór. W akompaniamencie drewna wnętrze jest przytulne i ciepłe w odbiorze. Ściana z telewizorem i kominkiem dobrze komponuje się z resztą otoczenia, ponownie wyłaniając na pierwszy plan domowe palenisko.


5. Zmysłowa finezja - projekt wnętrz domu w Warszawie

Ciemny pas zabudowy meblowej biegnący wzdłuż sufitu i spływający po ścianie usuwa w cień telewizor, pozwalając błyszczeć wyrazem kamienia - kominkowi i nie zginąć w tak dużym salonie. Razem, tworzą zgrany duet, podkreślając się wzajemnie. 

6. Drewno i lastryko - nowoczesne wnętrza domu pod Częstochową

Drewno i współczesny gres lastryko to doskonała kompozycja dla miłośników vintage w nowym wydaniu. W tym projekcie obok ściany z telewizorem znajduje się kominek, jako serce przestronnego salonu z jadalnią, wokół którego koncentruje się aranżacja wnętrza domu. 

7. Czerń i drewn  - aranżacja wnętrza mieszkania w Gdańsku

W tym projekcie dominantą we wnętrzu jest lamelowa zabudowa wokół tv i stojąca prostopadle witryna z kominkiem, które za sprawą czerni idealnie się komponują. Charakterne wnętrze wyraża współczesną propozycję aranżacji ściany z telewizorem i jednocześnie posiadaniem kominka w mieszkaniu. 
8. Po skandynawsku - wnętrza domu pod Krakowem

Harmonia w chaosie, czyli niekonwencjonalny pomysł na połączenie telewizora z kominkiem na jednej ścianie. W rezultacie mamy do czynienia z oryginalną aranżacją, w której dużo się dzieje, a jednocześnie widać uporządkowany rytm.9. Skandynawski glamour - projekt wnętrz domu w Gdańsku

Orzechowe drewno, subtelny rysunek onyksowego wykończenia na kominku - otoczone bielą, która podkreśla detal w postaci sztukateryjnego obramowania - to kwintesencja skandynawskiego glamour.  

10. Nowoczesny indywidualizm - wnętrza domu w Krakowie

W tym projekcie kominek i telewizor tworzą wspólną kompozycję pracując na nowoczesny charakter wnętrza, wtapiając się w jego design w formie wielkogabarytowej zabudowy meblowej. Stanowią połączoną całość, która nadaje wnętrzu dominującego wyrazu i elegancji. Która propozycja spodobała Wam się najbardziej? Po więcej moich projektów zapraszam na www.jedynetakiewnetrza.pl.
Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger