10 pomysłów na aranżację ściany z kominkiem i telewizorem

Kominek o dwóch obliczach, czyli stanowiący dominantę i jednocześnie będący wyróżnikiem salonu albo delikatnie podkreślający design projektowanego wnętrza - to, jaki będzie mieć charakter, decyduje projektant na początku swojej pracy, ustalając najpierw układ funkcjonalny, a następnie dobierając materiały. Domowe palenisko w połączeniu z telewizorem może stać się ciekawą kompozycją. Poniżej znajdziecie 10 pomysłów na aranżację ściany z kominkiem i telewizorem.


1. Monochromatyczna surowość - projekt w Gdańsku

Połączenie stonowanych kolorów z surowością - betonowymi panelami o porowatej fakturze, którymi obłożony jest kominek. Czerń dopełnia mocno zaakcentowany charakterny wyraz pomieszczenia, gdzie ściana z telewizorem nawiązuje do znajdującego się obok kominka.
2. Marmur z drewnem - projekt domu "Ambrozja"

W tym projekcie kominek znajduje się zaraz obok telewizora, dając swobodny wybór formy relaksu oscylujący między czytaniem książki przy tańczącym wesoło ogniu a kinem domowym. Ta aranżacja ścienna łączy w sobie marmur i drewno, gdzie wnętrze, mimo otaczających zimnych kolorów i szlachetnego kamienia pozostaje przytulne.
3. Heksagonalne płytki z drewnianymi panelami - projekt domu pod Krakowem

Tak zaprojektowana ściana z telewizorem i kominkiem tworzy ciekawą propozycję współpracy fragmentu mozaiki heksagonalnej z drewnem na tle białej ściany. W wyniku takiego zabiegu na pierwszy plan wyłania się kominek, a nie telewizor. Stanowi dominantę salonu, nadając mu wyrafinowanego wyrazu glamour.

4. Prostota i elegancja - aranżacja wnętrz pod Krakowem

Niezawodnym przepisem na elegancki charakter projektowanego pomieszczenia jest połączenie czerni i bieli. W akompaniamencie drewna wnętrze jest przytulne i cieplejsze w odbiorze, mimo zimnych kolorów. Ściana z telewizorem i kominkiem dobrze komponuje się z resztą otoczenia, ponownie wyłaniając na pierwszy plan domowe palenisko.

5. Zmysłowa finezja - projekt wnętrz domu w Warszawie

Ciemny pas biegnący wzdłuż sufitu i spływający po ścianie usuwa w cień telewizor, pozwalając niewielkiemu kominkowi grać pierwsze skrzypce i nie zginąć w tak dużym salonie. Mimo to, kominek nie dominuje wnętrza, wręcz przeciwnie, delikatnie podkreśla jego finezyjny wyraz.
6. Rustykalnie - projekt wnętrz domu w Częstochowie

Drewno i beton to doskonała kompozycja dla miłośników rustykalizmu i natury. W tym projekcie obok ściany z telewizorem znajduje się kominek, a cała aranżacja schodzi na drugi plan, pozwalając wyjść naprzeciw surowym materiałom.

7. Współcześnie z nutą retro - aranżacja wnętrz w Warszawie

Pastelowe kolory to gratka dla miłośników stylu vintage. W tym projekcie dominantą we wnętrzu jest kominek, który podkreśla design projektowanej przestrzeni, kontrastując swoim ciężkim charakterem z delikatnymi barwami. Jednocześnie kominek nie przysłania telewizora, dla którego zarezerwowana została znacznie większa przestrzeń.
8. Po skandynawsku - wnętrza domu pod Krakowem

Harmonia w chaosie, czyli niekonwencjonalny pomysł na połączenie telewizora z kominkiem na jednej ścianie. W rezultacie mamy do czynienia z oryginalną aranżacją, w której dużo się dzieje, a jednocześnie widać uporządkowany rytm.
9. Kawowy glamour - projekt wnętrz domu pod Częstochową

Ciemne drewno i kawowe odcienie otoczone bielą - rustykalizm i glamour w jednym. Na jednej ścianie kominek z telewizorem, spójna i gustowna aranżacja.


10. Nowoczesny indywidualizm - wnętrza domu w Krakowie

W tym projekcie kominek i telewizor nie tworzą wspólnej kompozycji, indywidualnie pracują na nowoczesny charakter wnętrza, wtapiając się w jego design. Są dwoma odrębnymi propozycjami, a jednocześnie w połączeniu z innymi elementami tworzą jednolitą całość projektowanej przestrzeni.Która propozycja spodobała Wam się najbardziej? Po więcej moich projektów zapraszam na www.jedynetakiewnetrza.pl.

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger