5 pomysłów na ścianę z kominkiem i telewizorem

Skandynawski salon z kominkiem i telewizorem.

Planujesz remont, ale nie wiesz, jak zaaranżować ściankę z kominkiem i telewizorem? Bez obaw! Specjalnie dla Ciebie przygotowałam 5 pomysłów na ścianę z kominkiem i tv. Koniecznie daj znać, która z wymienionych inspiracji okazała się najbardziej pomocna!


Spójna kompozycja

Minimalistyczne założenia tego projektu sprawiają, że projektowana ściana z kominkiem elektrycznym i telewizorem tworzy spójną kompozycję, podkreślając prostotę formy wnętrza. Skandynawskie boho lubi takie połączenia i my również! Kominek elektryczny w zabudowie tworzy jeden, spójny blok, dzięki czemu telewizor sam w sobie pozostaje przestrzenną dominantą. Takie rozwiązanie dopełnia aranżowaną przestrzeń, jednocześnie nie zaburzając przyjętej kompozycji.

Ściana z kominkiem i telewizorem w skandynawskim salonie.
Ściana z kominkiem elektrycznym i telewizorem w skandynawskim salonie.

Wyróżniony element

Najprostszym sposobem na przełamanie mdłych kremów stylistyki skandynawskiej jest wprowadzenie ożywionych akcentów barw oraz ciemniejszych elementów. Właśnie w ten sposób powstał zaprojektowany poniżej salon z kominkiem i telewizorem, w którym wyróżniony kominek stanowi indywidualny element, wprowadzający loftowy kontrast do przestrzeni. Taka aranżacja ściany z telewizorem sprawdzi się szczególnie w domach osób, które cenią minimalistyczne rozwiązania przy jednoczesnej nucie fantazji.

Aranżacja ściany z kominkiem i telewizorem w loftowym stylu.
Aranżacja ściany z kominkiem i telewizorem w loftowym stylu.

Razem raźniej

We wnętrzach typu glamour warto stosować kompaktowe rozwiązania, które będą subtelnie współgrać z całością. Aranżacja ściany z kominkiem i telewizorem może przysporzyć wielu kłopotów, jeśli nie będziemy kierować się minimalizmem w przestrzeniach glam. W sytuacji bez wyjścia pomoże nam doświadczony specjalista, czyli architekt wnętrz. Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miejsc na mapie Polski i to właśnie tutaj znajdziesz pracownię JedyneTakieWnętrza. Co ważniejsze — nie działam tylko stacjonarnie, ale realizuję zlecenia z całej Polski, zdalnie. Masz pytania projektowe? Pisz śmiało!

Ściana z kominkiem elektrycznym i telewizorem we wnętrzu glamour.
Ściana z kominkiem elektrycznym i telewizorem we wnętrzu glamour.

Przytulny narożnik

Okazuje się, że nie zawsze kominek i telewizor musi znajdować się na jednej ścianie. Czasami kompozycja narożna pozwala na stworzenie przytulnego charakteru projektowanej przestrzeni. Właśnie taki efekt udało się osiągnąć w projekcie poniżej, przedstawiającym salon z kominkiem i telewizorem. Aranżacje są tak różne, jak oryginalne są charaktery mieszkańców projektowanych domów. Pamiętaj, aby wybrana przez Ciebie aranżacja ściany z kominkiem i tv była spójna z Twoim stylem życia, umożliwiając jak najbardziej funkcjonalne korzystanie z zaprojektowanych rozwiązań.

Aranżacja z kominkiem i telewizorem na sąsiadujących ścianach.
Aranżacja z kominkiem i telewizorem na sąsiadujących ścianach.

Dwie dominanty

Ostatnią inspiracją na naszej liście jest mariaż elegancji i minimalizmu, czyli projekt wnętrza w stylu nowojorskim. Wybrana aranżacja ściany z telewizorem i kominkiem wyróżnia w przestrzeni dwie dominanty. Pierwszą jest telewizor, znajdujący się przy komplecie wypoczynkowym, drugą — kominek, który nie integruje bezpośrednio się z telewizorem, a jednocześnie wpisuje się w kompozycję przestrzenną wnętrza. Jeśli masz wątpliwości dotyczące aranżacji własnej przydomowej przestrzeni, rozważ konsultację z architektem. Projektant wnętrz wskaże Ci kierunek działania, dzięki czemu odkryjesz też realne możliwości aranżacji urządzanej przestrzeni. Skontaktuj się już teraz i raz na zawsze rozpraw się z problemem projektowym, który spędza Ci sen z powiek ;)

Elegancka ściana z kominkiem i telewizorem.
Elegancka ściana z kominkiem i telewizorem, w której wyodrębniono dwie dominanty.

2 komentarze:

  1. Ciekawym rozwiazaniem mogą byc takie panele dekoracyjne:
    https://sklep.flexgips.com/panele_scienne_3D.
    Panele ścienne są dostępne w wielu wzorach, można je również pomalować na dowolny kolor.

    Poza tym mozna poradzić sobie z położeniem ich samodzielnie, nie jest to bardzo problematyczne i sądzę, ze poradzi sobie osoba która nie ma dużych doświadczeń w remontach. Panele takie sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych pomieszczeniach.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger