5 pomysłów na aranżację sypialni

Sypialnia to miejsce relaksu i wyciszenia, własna strefa zen, w której powinniśmy czuć się dobrze i komfortowo, dlatego tak ważny jest jej etap projektowy, podczas którego możemy zastanowić się, jak chcielibyśmy, aby wyglądała - jak sobie wyobrażamy tą przestrzeń i co koniecznie ma się w niej znaleźć. Następnie przygotowywana jest koncepcja, na której podstawie kontynuowana jest dalsza współpraca. Poniżej przedstawiam pięć różnych pomysłów na aranżację sypialni, gdzie każda z nich wyróżnia się konkretnym stylem i charakterem, proponując inne rozwiązania.

Nowoczesność połączona z elementami vintage - przytulna sypialnia z drewnemW tym projekcie dominuje drewno oraz stonowane kolory - beżowy, szary, biały - i to właśnie te elementy budują przytulny klimat sypialni. Dużą rolę odgrywa też światło, które subtelnie podkreśla romantyczny charakter wnętrza. Wiszące lampy nocne to nie tylko ciekawa alternatywa dla tradycyjnych stojących lamp, ale też funkcjonalny zabieg, dzięki któremu uzyskujemy więcej przestrzeni na stolikach obok łóżka. Rozwiązanie to dodaje sypialni lekkości i finezji, mimo zastosowanych na ścianie surowych desek, dostępnych na regalia.pl. Pozostając w rustykalnym tonie, toaletka również jest drewniana, a nad nią znajduje się lustrzana kompozycja z pieńków.

Romantyzm w nowoczesnej odsłonie - ciepła i przytulna sypialnia z dusząWnętrze sypialni emanuje ciepłem i miłością, jednocześnie pokazując jak wielki wpływ na nasz nastrój wywiera otoczenie, w którym żyjemy. Projektowana przestrzeń zaprasza do refleksji i wyciszenia, pozwalając odpocząć i zebrać siły do dalszego działania. W tym przypadku ozdoby ścienne grają pierwsze skrzypce, ponieważ wianek z piór napełnia nas spokojem, a galeria zdjęć przypomina o tym, jak ważne są relacje z bliskimi w naszym życiu. Drewno w połączeniu z tapicerowanymi panelami daje wrażenie przytulności, a długie zasłony w oknach podkreślają romantyczny charakter miejsca.

Skandynawski minimalizm - jasna sypialnia na poddaszuSkandynawska nuta we własnym królestwie, czyli projekt inspirowany fiordami i północnym chłodem, gdzie ideą przewodnią jest funkcjonalizm i prostota. Biel w zestawieniu z jasnym drewnem, czernią i szarością buduje ascetyczny charakter wnętrza, dając jednocześnie poczucie przestrzeni i wprowadzając przytulny nastrój. W tej propozycji aranżacji sypialni występuje również wygodny fotel, który zachęca do odpoczynku przy ulubionej lekturze. Nie przypadkiem znajduje się on tak blisko okna, dzięki czemu światło dzienne z łatwością do nas dociera. Obok fotela znajduje się wysoka lampa stojąca, która umożliwia czytanie również późnymi wieczorami. Stojące na komodzie rośliny wnoszą do pomieszczenia życie, a w przeciwległym krańcu pokoju wisząca galeria ścienna przywołuje sentymentalne wspomnienia.

Boho&chabby chic w sypialniKobieca propozycja inspirowana stylem rustykalnym w romantycznym tonie, gdzie istotną rolę grają dodatki, wpływając na sentymentalny i delikatny charakter sypialni. Poduchy, świece, galeria ścienna oraz inspirujące cytaty budują ciepły i przytulny klimat miejsca, w którym światło odgrywa również ważną rolę. Świecące kule wywierają wpływ na atmosferę, a minimalistyczne lampki ścienne subtelnie podtrzymują intymny nastrój. Projekt ten pokazuje jak ważny jest świadomy dobór każdego elementu, ponieważ razem mogą dać inspirujący rezultat. W pokoju oprócz łoża znajduje się też toaletka, nawiązująca do stylu wiktoriańskiego. Dominantą jest wszechobecna biel, która daje poczucie przestrzeni i przejrzystości w pomieszczeniu, mimo wielu przedmiotów.

Prostota i elegancja - sypialnia w stylu glamourSypialnia w czarno-złotym wydaniu, gdzie kontrastowe kolory podkreślają elegancki charakter wnętrza, a ciepłe drewno dodaje pomieszczeniu przytulnego tonu. W tej propozycji pojawia się również telewizor naprzeciw łóżka, pozwalając na dodatkową rozrywkę podczas odpoczynku. Nad łóżkiem zostały powieszone dwie lampy, będące alternatywą dla stołowych lampek nocnych. To rozwiązanie pozwala uzyskać więcej wolnego miejsca na stolikach, które są obok. Podświetlenie łóżka i wydzielenie garderoby sprawia, że wnętrze jest skryte, a wręcz intymne.

Która propozycja spodobała Wam się najbardziej? Czy znalazła się tutaj sypialnia, w której chcielibyście wypoczywać? :)
Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger