5 najczęstszych błędów w aranżacji łazienki
Planujesz remont swojej łazienki? Poznaj 5 najczęstszych błędów w projekcie łazienki i dowiedz się, na co zwracać uwagę, podczas metamorfozy wnętrza Twojego mieszkania.
1. Zbagatelizowanie konsultacji z instalatorem
Błędy najczęściej wynikają z niewiedzy, dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezwykle ważna jest konsultacja z instalatorem. Zasadniczo w blokach nie można ingerować w instalacje/piony wentylacyjne. Remontując łazienkę, konieczne jest wykonanie odpowiedniego spadku posadzki do odpływu liniowego, aby woda spływała, a nie zalewała podłogi. Istotny jest również wybór wysokiej jakości stelaża podtynkowego do wc, aby uniknąć awarii i trudnej wymiany w przypadku, gdy jest on wykończony płytkami. Pamiętaj także o zastosowaniu odpowiedniego zestawu baterii wannowo-prysznicowej do napełniania wanny - typowe baterie prysznicowe nie mają wylewki wody.
2. Brak odstępów między sanitariatami
Zachowując odpowiednie odległości pomiędzy sanitariatami, zadbasz o funkcjonalność Twojej łazienki. Między szafką umywalkową a wanną/kabiną prysznicową zachowaj odległość min. 8 cm, aby móc ją swobodnie umyć. Najczęściej występującymi innymi problemami w aranżacji łazienki są m.in.: stawianie pralki pod blatem umywalki w zbyt bliskiej odległości do miski wiszącej, przez co w razie awarii utrudnione jest jej wyciągnięcie; zabudowywanie pralki w sposób uniemożliwiający otwieranie drzwi i szufladek z uwagi na zawiasy; nieproporcjonalny wybór wielkości umywalki do szafki oraz błędny rodzaj baterii umywalkowej.
3. Niewłaściwy dobór materiałów
Wybór dedykowanych materiałów do łazienki, będącej pomieszczeniem o podwyższonym stopniu wilgotności to fundament bezpieczeństwa użytkowania wnętrza. W przypadku zastosowania na posadzce prysznicowej płytek gresowych bez klasy antypoślizgowości istnieje ryzyko wypadku. Miejsca styku mebli z wodą powinny być zabezpieczone silikonem, zaś same meble lakierowane na krawędziach, dedykowane do łazienek. Często spotykanym błędem w aranżacji łazienki jest również wykorzystanie płytek o strukturze 3d, na której zamontowana jest bateria, przycisk wc, meble - w takiej sytuacji powstają między sanitariatami szczeliny, dlatego należy wcześniej zastanowić się, jak można ich uniknąć.
A ja polecam zdecydowanie się na architekta wnętrz. Zdecydowanie przed elektryka oraz instalacjami sanitarnymi, ja niestety musiałem sam rozplanować wszystkie gniazdka, włączniki oraz instalacje ponieważ zaspałem z nawiązaniem współpracy z projektantem wnętrz. Drugi raz projektanta szukałbym już na etapie budowy ścian poddasza użytkowego.
OdpowiedzUsuńW mojej sytuacji projektant musi się względnie dopasować do tego co jest.
Jeśli szukacie ciekawych pomysłow na elewację, polecam deskę elewacyjną:
OdpowiedzUsuńhttps://wolszon.pl/
Na stronie jest wiele ciekawych aranżacji.