FILOZOFIA Z KRAJU KWITNĄCEJ WIŚNI | WNĘTRZA INSPIROWANE WABI-SABI


Wokół otaczającego perfekcjonizmu nietrudno jest w niego uwierzyć i dać się wciągnąć w konsumpcjonistyczną gonitwę za nieistniejącym ideałem. Filozofia wabi-sabi mówi o odnajdywaniu piękna w autentyczności życia, jego niedoskonałościach oraz przekonuje do akceptacji naturalnego procesu zmian - dojrzewania i starzenia się.


Projekt apartamentu, którego autorem jest pracownia Sergey Makhno Architects, znajdującego się w Kijowie, stolicy Ukrainy, odzwierciedla główne fundamenty Wabi-sabi. We wnętrzach znajdziemy naturalną prostotę, objawiającą się skromnością w doborze rozwiązań aranżacyjnych, organiczne materiały oraz kolory ziemi, czyli neutralne barwy, takie jak biel czy odcienie szarości.

Ściany w salonie są gliniane, tak jak i sufit wykonany jest też z gliny i drewna. Dominującymi elementami w przestrzeni dziennej są duża sofa i stół jadalniany, którego stalowe nogi podtrzymują ciężki, drewniany blat przecięty "strumieniem" żywicy epoksydowej, oświetlony wiszącymi nad nim ceramicznymi chmurami, zaprojektowanymi przez Sergey'a Makhno. Kawowe stoliki wykonane są ze starych pni wierzby. Na jednej ze ścian zaprojektowano 6-metrowe okno, z którego można podziwiać rozciągający się za szybą krajobraz, rozkwitający wiosną, a umierający wraz z upływem kolejnych pór roku. Słowami architektów "Japoński styl życia wabi-sabi to spokojna radość z zaakceptowania pełnego kręgu, które zatacza życie”.
Podoba Wam się realizacja myśli przewodniej projektu we wnętrzach apartamentu w Kijowie? Dajcie znać, co myślicie o tej przestrzeni 🖤


PHOTO: SERHII KADULIN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger