Geometric game wins!

Geometric game wins!

Geometryczne trendy, które zaprezentowało Opoczno w jednej z kolekcji o nazwie "Geometric game", przyniosły mi szczęście - I. miejsce w konkursie Doskonałe Kolekcje Opoczno 2014. Dowiedziałam się o nim przez przypadek na Homebook.pl na dzień przed końcem zgłaszania prac, więc mobilizacja była silniejsza. Celem konkursu było zaprojektowanie pomieszczenia z innowacyjnym wykorzystaniem płytek z najlepszych, zeszłorocznych kolekcji marki Opoczno. 


Moją uwagę zwróciła właśnie kolekcja w pastelowe trójkąty, gdzie w zaprojektowanej sypialni z łazienką, wykorzystałam je jako "zagłówek" łóżka w zabudowie podświetlonej led, co szczególnie zainteresowało jury konkursu. Ponadto w tym samym pomieszczeniu jako detale dekoracyjne na ścianie za komodą, ułożyłam pionowe pasy ze szklanych insertów w kolorze fioletowym i turkusowym. Niewielka, aczkolwiek funkcjonalna łazienka w ceramice z serii Pure Cersanit i w płytkach także z kolekcji Geometric game w kolorze białym. Podłoga w całym pomieszczeniu jest jednolita, a tworzy ją płytka o rysunku bielonego drewna - Legno moderno Opoczno.

Całość wnętrza sypialni z łazienką oraz garderobą jest utrzymana w jasnych kolorach, bieli i delikatnych akcentach szarości, pastelowych fioletów i niebieskości. Nowoczesną aranżację tworzą m.in. szklane panele oddzielające strefę łazienki od sypialni, futurystyczne łóżko a nad nim designerska lampa Noto z Artemide, a także tworzące niebywały klimat shuttersy w oknach. Podsumowując, projekt wnętrza stanowi kolejną wizytówkę mojej pracowni odzwierciedlając upodobania do dobrego stylu, przytulnego i niebanalnego charakteru we współczesnej aranżacji. 

O wynikach konkursu poinformował partner medialny Homebook, gdzie prezentowane są wszystkie zwycięskie prace. Do obejrzenia tutaj.Więcej projektów wnętrz mieszkań i domów dostępnych na stronie www.JedyneTakieWnetrza.pl

Geometria na ścianie

Geometria na ścianie

Geometria na ścianie z myloview.pl

Nie każdy z nas przepadał za lekcjami geometrii w szkole, jednak dziś przekonujemy się, że były one niezbędne. Cóż, myśleliście, że większość skomplikowanych równań matematycznych nie ma zastosowania w życiu codziennym? Nic z tego! Chwytajcie za linijki, poziomice, ołówki i farby i zamieńcie swoje cztery kąty w geometryczne królestwo. Wyobraźcie sobie, że ściana to  szkolna tablica i spróbujcie nakreślić na niej mniej lub bardziej oryginalne figury. Taki deseń to prawdziwy przebój tego sezonu. Projektanci wnętrz zgodnie twierdzą, że przestrzeń wzbogacona o geometryczne formy staje się ciekawsza i bardziej wyrazista. A więc, jeżeli wciąż poszukujecie wyrazistej inspiracji do swojego mieszkania, ale  boicie się zbyt wymyślnych kształtów, postawcie właśnie na geometrię.
A pracując nad taką stylizacją wspomnijcie czasy, w których trójkąty, trapezy i kwadraty były Waszą zmorą… Jesteśmy pewni, że w otoczeniu kolorowych, graficznych ścian, Wasze podejście do geometrii się zmieni! Spójrzcie na poniższe propozycje:

Pierwsza z nich to ścienna sekwencja trójkątów, układających się w niemal kalejdoskopowy wzór. Zieleń złamana kilkoma odcieniami niebieskiego i granatowego, przeplatana jest bazową bielą. Taki deseń możemy umieścić na jednej ścianie, bądź – kiedy uznamy, że jest on zbyt intensywny – na jej części.


Miłośnicy radosnych kolorów mogą pobawić się ich zestawieniami nawet w najbardziej szalony sposób. Spójrzcie na ścianę tej sypialni – oto propozycja idealna do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Dzięki geometrii, całość aranżacji nabiera wyrazu. 


Z kolei estetyka tego wnętrza balansuje gdzieś na granicy romantyzmu i nowoczesności. Regularny deseń przyciąga wzrok i podkreśla resztę elementów stylizacji sypialni. Ciekawie zestawiono go z innymi wzorami (na pościeli). Efekt jest zachwycający!


Geometria to trend zarezerwowany nie tylko dla odważnych poszukiwaczy nowych inspiracji. Równie dobrze możemy skorzystać z niego w miejscu, które chcemy jedynie bardzo delikatnie zdynamizować. W tym przypadku postawmy na monochromatyczną paletę barw i lekki deseń.


Przekonajcie się także jak ciekawie mogą wyglądać plakaty z kolekcji myloview.pl
- Polecam! - 

Copyright © JEDYNE TAKIE WNĘTRZA , Blogger