Jedyne Takie Wnętrza POLECAJĄ: SENSUALNE PROJEKTOWANIE


NA OSOBISTY ODBIÓR PRZESTRZENI I NASZE SAMOPOCZUCIE NIE WPŁYWA JEDYNIE KOLORYSTYKA ARANŻOWANEGO POMIESZCZENIA, STYL CZY ILOŚĆ UŻYTYCH DEKORACJI. ZA ZMIENNOŚĆ NASZEGO NASTROJU ODPOWIADA SENSUALNOŚĆ WNĘTRZ, CZYLI ODCZUWANIE PRZESTRZENI POPRZEZ POBUDZENIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI RECEPTORÓW ZMYSŁU.

Projektując wnętrza, z roku na rok zwiększa się nasza ogólna świadomość dotycząca urządzania przestrzeni, dlatego przykładamy coraz większą wagę m.in. do maksymalnego wyciszenia pomieszczeń, unikając przy tym tworzenia się w nich pustego echa. Zastanawiamy się również, jak rozplanować system nagłośniający, by muzyka docierała do nas zewsząd, a nie tylko od strony odbiornika, oraz ile decybeli osiągają zakupione przez nas sprzęty, takie jak lodówka, pralka, odkurzacz czy zmywarka. Jesteśmy bardziej świadomi technicznych możliwości projektowania wnętrz, niekoniecznie będąc świadomym podłoża naszych potrzeb.


WYOSTRZYĆ ZMYSŁY

Wzrok, słuch, dotyk, węch oraz smak, to zmysły, które pozwalają nam odbierać bodźce napływające z otoczenia, ułatwiając oraz urozmaicając codzienne życie.  Tekstury, sploty, szorstkość lub gładkość przedmiotów, twardość i miękkość materiałów, surowość czy przytulność przestrzeni - na te wszystkie odczucia mają wpływ receptory, do których posiadania tak przywykliśmy, że przestajemy poświęcać im szczególną uwagę.  Jednak elementy angażujące, obok wzroku, zmysł dotyku, słuchu, a nawet węchu, niepodważalnie wpływają na nasze odpowiednie samopoczucie we wnętrzu.


POBUDZAĆ CZY WYCISZAĆ?

Istotą jest właśnie umiejętne manipulowanie naszym nastrojem w zależności od miejsca i czasu. Stanowisko pracy powinno być generatorem kreatywności, źródłem motywacji, a jednocześnie miejscem skupienia i koncentracji. Pomieszczenia takie mają nas pobudzać do działania, ale nie powodować rozkojarzenia. Tymczasem sypialnia to przestrzeń błogiego relaksu, lenistwa oraz nie zapominajmy – intensywnej regeneracji. Te dwa pomieszczenia nie mogą być projektowane wedle tych samych zasad. W dobie standardów deweloperskich i mikroskopijnych mieszkań często stawia się na rozwiązania wielofunkcyjne, ale wciąż warto zwrócić uwagę na ich „strefowość”, rozróżniając choćby strefę relaksu, pracy czy zabawy.USTAL PRIORYTETY

Skoro mamy wpływ na to, jak będziemy się czuć w naszych własnych czterech kątach, to wykorzystujmy dotychczasową wiedzę i rozwiązania, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Czy podłoga po wstaniu z łóżka ma być twarda i chłodna jak kamień? Czy wolimy zatopić się w miękkim, puszystym dywanie lub dotknąć ciepłej, lekko chropowatej tekstury drewna? Jaki odgłos powstaje podczas stawiania kroków na twardym gresie, jaki na panelu, a jaki na drewnianym parkiecie? Tego typu pytania warto sobie zadawać, stojąc przed kolejnymi decyzjami tworzenia przestrzeni perfekcyjnie dopasowanej do naszego życia i osobowości. Bo nieważne jak piękne i eleganckie będzie wnętrze domu lub mieszkania, priorytetem tworzenia koncepcji projektowej powinno być nasze samopoczucie wynikające z kreowania komfortowych i stylowych przestrzeni.


Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć z realizacji projektu wnętrz mieszkania w Gdyni

Jeśli Twoje mieszkanie potrzebujesz metamorfozy, chciałbyś zmienić wnętrze twojego domu lub masz jakiekolwiek pytania, zadzwoń pod nr tel. 509 470 698 lub wyślij wiadomość na adres e-mail: projektowanie@jedynetakiewnetrza.pl.

W ofercie pracowni znajduje się projektowanie wnętrz mieszkalnych, zarówno w stanie deweloperskim, jak i do remontu, projektowanie łazienek, metamorfozy oraz aranżacje wnętrz.źródło zdjęć: Pinterest oraz archiwum własne - projekty wnętrz

3 komentarze:

  1. Świetne pomysły na aranżację wnętrz :) Ja ze swojej strony mogę polecić również obrazy do salonu Tego typu dodatki to świetny sposób na zmianę i niewielki remont :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się ten styl. Sensualny klimat to coś dla mnie. Niedawno zamówiłam rolety rzymskie w sklepie internetowym Agata Rolety. Jak przyszło od razu przystąpiłam do montażu. Rolety pięknie wyglądają, są na prawdę świetnej jakości. Takie ozdoby na prawdę dodają elegancji wnętrzu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękny salon, w którym możemy przyjąć gości lub po prostu zrelaksować się po pracy to obecnie ważna rzecz. Spędzamy sporo czasu w domu - warto, aby sofa była wygodna i prezentowała się miło dla oka. Takie meble - pikowane, w stylu chestrfield można kupić w sklepie http://meblediamante.pl/

    OdpowiedzUsuń

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger