Jedyne Takie Wnętrza POLECAJĄ: TRENDY WNĘTRZARSKIE 2020 CZ.1


 

Początek nowego roku w świecie designu przynosi ze sobą wiele spekulacji i teorii, na temat tego, jakie trendy będą królować we wnętrzach w tym sezonie.  2020 jest rokiem szczególnym, nie tylko ze względu na nadejście nowej dekady, ale również poprzez liczne oczekiwania i nadzieje, wiążące się razem z nią.  Bazując na wieloletnim doświadczeniu, uważnej obserwacji rynku, a także silnej intuicji, wyselekcjonowaliśmy parę wyjątkowych i niepowtarzalnych nurtów w kreacji wnętrz, którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić w dzisiejszej lekturze, będącej kontynuacją serii Jedyne Takie Wnętrza Polecają, której pierwszy wpis cyklu dotyczył wyboru płytek podłogowych.


KAMIEŃ SZLACHETNY 

Mówi się, że serce z kamienia mają osoby nieczułe i obojętne. W rzeczywistości natomiast, pomimo swojego surowego charakteru, kamień nadaje wnętrzom niesamowitej finezji i wyrafinowania. Jako materiał wykończeniowy nie jest on dla nas żadną nowością – w końcu już nasi praprzodkowie żyli w epoce kamienia łupanego, a ze względu na jego wysoką trwałość i wspaniałe właściwości, chętnie decydujemy się na kamień, wybierając go jako materiał blatu kuchennego czy podłogi w holu. Wraz z upływem czasu, odkrywając kolejne nurty oraz inspiracje w świecie designu wnętrz, zaczęliśmy stopniowo zmieniać swoje podejście do materiału, jakim jest kamień - doceniliśmy nie tylko cechy praktyczne tego minerału, lecz również jego niesamowitą różnorodność kształtów, kolorów i możliwości. W roku 2020 kamień w pełni rozwinie swój potencjał, często nawet stanowiąc dominantę w aranżowanej przestrzeni. Możliwości wyboru i zastosowania kamienia jest nieskończenie wiele – od kwarcytów, transparentnych onyksów i marmurów, po granity i alabastry. Po kamień możemy sięgać w tej oryginalnej wersji, ale również w postaci konglomeratów, wielkoformatowych płytek, jak i cienkich fornirów kamiennych.OBŁOŚCI

Po latach sześcianów, prostokątów i kwadratów sytuacja w architekturze przybrała niespodziewany obrót –  można się pokusić o stwierdzenie, że zmieniła sie o 180 stopni. We wnętrzach zaczęło dominować koło, pojawiły się płynne, obłe kształty, zabawa geometrią i formą oraz modułowość, będące niczym głęboki oddech zaczerpnięty po wielu latach duszenia się w „kanciastości”.

   
W nasze życia wkroczył również pewien trend fotogeniczności wnętrz, w którym to myślimy kompozycją, niczym migawkami aparatu. Kolorowe, rzucające się oczy, nietypowe, odważne – to właśnie takie ujęcia podbijają instagramowy świat!


Minimalistyczny projekt wnętrza apartamentu w Krakowie - kliknij, aby zobaczyć cały projekt


   
KOLORY

Na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się także nasze podejście do koloru. Do niedawna we wnętrzach królowała idea neutralności oraz ascetycznej jasności i przejrzystości pomieszczenia, w którym dominowała biel. Dziś natomiast taki zabieg kojarzy nam się z mdłym obrazem aranżowanej przestrzeni. Nawet minimaliści coraz częściej sięgają po odważniejsze akcenty we wnętrzach. 2020 rok wprowadzi w nasze życie odrobinę radości, zapraszając do wnętrz odważne i awangardowe palety barw. Będzie intensywnie, intrygująco i niekonwencjonalnie!  Nie mamy na myśli kategoryzacji poszczególnych odcieni i przypinania im łatki passe, chcemy tylko podkreślić, że zdolność umiejętnego kreowania przestrzeni wiąże się z nieszablonowym myśleniem projektanta, nutą improwizacji oraz rezygnacji z klasycznych połączeń kolorystycznych na rzecz oryginalnego charakteru aranżowanych wnętrz.

Inspiracje do kreowania Jedynych Takich Wnętrz będziemy czerpać nie tylko z samej architektury i sztuki, ale znajdziemy je również w filmie! Amerykański reżyser, Wes Anderson, poprzez swoją niekonwencjonalną twórczość, którą możemy podziwiać w postaci plastycznych kadrów i kreowanych przez niego obrazów, bezpośrednio wpływa na inne dziedziny kultury i sztuki, tworząc swoisty „andersonowski” nurt, który z pewnością zainspiruje niejednego projektanta.
Potwierdzeniem tego kolorystycznego szaleństwa jest ogłoszenie przez „Pantone” kolorem roku 2020 soczystego i zdecydowanego odcienia błękitu o wdzięcznej nazwie „classic blue”. 


Nowoczesny projekt mieszkania w Krakowie - kliknij, aby zobaczyć cały projekt wnętrza

Podsumowując pierwszą część rozmyślań na temat tegorocznych trendów, nasuwa się pytanie: czy to moda się zmienia, czy może świat się zmienia albo to my, ludzie, się zmieniamy - nasze preferencje, gusta i wyobrażenia? Niezależnie od powodów – życie bez zmian z pewnością byłoby nudne!źródło zdjęć:  Pinterest oraz archiwum własne


Jedyne Takie Wnętrza - projektowanie mieszkań Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław

1 komentarz:

  1. Simply select ‘Play for free’ and try out|and take a glance at} the games lengthy as|for so long as} you want to|you want to} with out depositing any real cash. Checking the paytable permits the player to calculate the amount that a match mixture and wager would win. At Mr Green, there's a Keno draw each minute with the potential to collect 100,000 euros on every draw. Furthermore, protected gambling websites will maintain a license, and you can easily discover out about that by checking the site’s backside a part of} the entrance page — there ought to be a emblem displayed. However, what makes it a better choice|a extra wise choice|a higher option} than some other betting websites is 우리카지노 the payout pace.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger