Połączenie kuchni z salonem po skandynawsku – nowoczesne retro

Jeśli zastanawiasz się jak uzyskać większą przestrzeń na stosunkowo niewielkiej powierzchni swojego mieszkania, salon z aneksem kuchennym jest idealnym rozwiązaniem. Nie tylko pozwala w ekonomiczny sposób zaaranżować wnętrze, ale daje też możliwość, aby pani domu mogła pozostawać w bezpośrednim kontakcie z pozostałymi domownikami podczas przygotowywania posiłków. Przykładem wykorzystania wyspy kuchennej jako spójnika między dwoma funkcjami pomieszczenia jest zaprojektowane przez pracownię JedyneTakieWnętrza mieszkanie w Gdańsku o powierzchni 40m2. Tak niewielki metraż wymagał elastycznego i niekonwencjonalnego podejścia do aranżacji tego wnętrza, dlatego duże doświadczenie oraz umiejętne wykorzystanie przestrzeni pozwoliły mi na przygotowanie funkcjonalnego, jednocześnie komfortowego projektu koncepcyjnego.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nurcie skandynawskim poprzez połączenie nowoczesności ze stylem retro. Beżowe, stonowane kolory zostały skontrastowane delikatnym, morskim turkusem, a przytulny klimat miejsca podkreśla jasne drewno i miękkie poduchy, leżące na narożnej sofie. Jasne barwy pogłębiają wrażenie przestrzenności tak zaprojektowanego wnętrza, pozwalając na zmaksymalizowanie wykorzystania niewielkiej powierzchni mieszkania.
Projektowanie wnętrz wiąże się dla mnie z indywidualnym podejściem do klienta oraz z komfortowym, funkcjonalnym i ekonomicznym zaaranżowaniem przestrzeni. Pomysł połączenia salonu z kuchnią i zdecydowanie się na kuchenną wyspę sprawiły, że wnętrze stało się bardziej przejrzyste i przestrzenne. Dzięki niewielkiej odległości od stołu, który znajduje się między pokojem dziennym a kuchnią, zminimalizowany został dystans, który trzeba byłoby pokonać, aby móc skorzystać z jego funkcji.
Jasne drewno skutecznie ociepliło elegancką biel nie tylko w kuchni, ale też w łazience. Chłodny klimat wnętrz został przełamany ciepłymi kolorami tak, aby spotęgować wrażenie przytulności przestrzeni. Dominantą w łazience jest ciemnoturkusowa szafka pod umywalkę.

Tapeta w sypialni subtelnie podkreśla romantyczny charakter wnętrza oraz dodaje mu uroku. Tutaj również zastosowane zostało połączenie różnych odcieni beżu z miętą i turkusem. Jasna sypialnia emanuje spokojem i ciszą, w której chciałoby się odpocząć. Ścienna galeria znajduje się naprzeciw łóżka, wzbogacając pomieszczenie o sentymentalny klimat. Wysoka szafa z przesuwnymi drzwiami wpisuje się w projektowaną przestrzeń, nie burząc jej harmonii i jednocześnie zajmując przy tym niewiele miejsca.
Pracownia JedyneTakieWnętrza realizuje projekty na terenie całej Polski – w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście. Jeśli podobają Ci się podobne rozwiązania i potrzebujesz profesjonalnego projektu wnętrza Twojego mieszkania lub domu, zapraszam do kontaktu.

Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger