Czerń i biel – czyli jak połączyć przeciwności

Geometryczne i minimalistyczne wnętrze domu w Warszawie – przestronne i harmonijnie urządzone. Projekt, który przedstawiony jest poniżej, wyróżniają podłogi z efektem lustrzanego odbicia, czarno - białe ściany, a także ciekawe akcenty w kolorze bakłażanu. Projektowanie wnętrz, w których przenikają się modne kolory i najnowsze trendy, a które są jednocześnie oryginalne, jest nie lada wyzwaniem. Zapraszam do oglądania efektów mojej pracy.


Biel na ścianach jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych sposobów wykończenia wnętrz. Dodaje pomieszczeniom przestrzeni, jest także doskonałym tłem dla innych elementów. Czerń – wręcz przeciwnie - to dość kłopotliwy kolor, gdyż optycznie zmniejsza pomieszczenie. Jednak gdy mamy do dyspozycji większy metraż, nie należy się jej bać. Odpowiednio wyważona powierzchnia w ciemnym i zdecydowanym kolorze, stanowi o charakterze wnętrza i jest świetnym elementem dekoracyjnym. Tutaj czarne ściany są jednym z wyróżniających się elementów wnętrza. Zwłaszcza jedna z nich, znajdująca się w samym centrum, na której można zobaczyć wyjątkowo ważną dla domowników fotografię.

Salon oddzielony jest od części kuchennej za pomocą podłogi. Nie byle jakiej podłogi – wykończonej na wysoki połysk - w kuchni biały, polerowany gres, w salonie efektowna powierzchnia w kolorze drewna. Efekt lustra na podłodze podkreśla luksusowość wnętrza. Meble doskonale wpisują się w minimalistyczny styl mieszkania. Proste linie kanapy, krzeseł czy stołu doskonale uzupełniają stylizację. Białe fronty dolnych szarek oraz fornirowana egzotycznym drewnem zabudowa kuchenna z nowoczesną lodówka typu side by side, nadaje wnętrzu ekskluzywny charakter. W kuchni zwraca uwagę niezwykle modny betonowy blat. Każdy z tych elementów stanowi nienarzucającą się, elegancką dekorację.


We wnętrzu tego domu panuje równowaga, między innymi dzięki temu, że między bielą, a czernią znajduje się również czekoladowy brąz. Czarne elementy ścian łagodnie schodzą w białe za pomocą prostych linii. Ściana w kolorze białym, nietypowo wykończona jest poziomymi pasami. Na uwagę zasługują również minimalistyczne schody z barierką, a także prosta i elegancka obudowa kominka.

Nowoczesne oraz wyróżniające się niebanalnym designem – tak można określić zaprojektowane przeze mnie wnętrze domu w Warszawie. Oszczędność w kwestii ozdób, piękne formy mebli i dodatków to jego cechy charakterystyczne. Tutaj rolę dekoracji pełnią takie elementy jak pomalowana na czarno ściana, ciekawe wnęki czy modernistyczne schody. Przysłowiową „ kropką nad i” są akcenty w kolorze bakłażanu - obraz, puff, czy poduszki, które przyciągają wzrok.


Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger