Słoneczny projekt mieszkania

Wakacje zwieńczone piękną pogodą nad polskim morzem w pierwszym tygodniu września - na szczęście - teraz za oknem znowu pada :(. Przedstawiam projekt wnętrza mieszkania w Gdańsku, który powstał kilka miesięcy temu, jednak dopiero dziś mam chwilę, by go opisać. Z wielkim opóźnieniem, ale jeszcze zdążyłam przed końcem kalendarzowego lata.

Słoneczne mieszkanie o powierzchni około 90 m2 wymagało budowlanych przeróbek, aby dopasować wnętrze do potrzeb jego mieszkańców - czteroosobowej rodziny. Wspólnymi siłami powstał projekt wnętrza, w którym z pewnością można poczuć wiatr od morza, a w szare dni cieszyć się otaczającym "słońcem". 

Salon i jadalnia to funkcjonalna całość połączona z kuchnią. Eklektyczne połączenie stonowanej słonecznej żółci z wanilią i bielą, po drugie różne struktury, materiały i faktury, co daje wrażenie świeżości i czyni wnętrze stylowym.

Na podłodze ciepłe drewno, do tego przyjemny chłód ceglanego, chropowatego murka oraz idealnie dobrana aksamitna w dotyku tapeta. Praktyczne, łagodnie zaokrąglone, meble bez kantów (z uwagi na bezpieczeństwo dzieci), idealnie wkomponowana mała biblioteczka w wysuniętą częścią ściany i oczywiście niebagatelne oświetlenie.W części jadalnej super designerska lampa nad stołem. Hitem salonu jest jednak żyrandol nad stolikiem części wypoczynkowej. Lekkie świetliste kryształki, z lekka poruszane wiatrem od morza, migoczą jak srebrzyste rybki w toni morskiej. Ogromne okno z niebieskimi zasłonami zachęca, by wyjść na balkon i poczuć zapach morskiej bryzy.

Sypialnia oraz pokoje dzieci wraz z główną łazienką znajdują się w oddzielnym korytarzu, który znajduje się w prywatnej części apartamentu. Nowatorska zabudowa drzwi do łazienki sprawia, że są one niewidoczne. Mamy tutaj miejsce na galerię rodzinnych zdjęć.


Sypialnia to prawdziwie słoneczne miejsce. Główną rolę odgrywa w niej tapicerowane, żółte łóżko oraz piękna, delikatna tapeta. Jest tutaj także kącik do odpoczynku i lektury oraz pojemna garderoba.
Łazienka jest połączeniem bieli i koloru nieba. Ekskluzywna, wolnostojąca wanna jest obecnie hitem w projektach łazienek. Dodatkowo, kryształkowy żyrandol podkreśla jej wyjątkowość. Łazienka jest na tyle przestronna, że pomieściła jeszcze przeszkloną kabinę prysznicową po przeciwnej stronie. W centralnym miejscu znajduje się umywalka wraz z robiącym wrażenie, okrągłym lustrem.Pokój dziewczynki charakteryzuje funkcjonalnie zaprojektowana wnęka - regał, czyli wielofunkcyjna zabudowa, z wbudowanym lustrem. Aranżacja jest dziewczęca i kolorowa, a oryginalnym dodatkiem jest ciekawa tapeta w papierki po cukierkach. Projekt wnętrza tego pokoju zapewnił mu ponadczasowy charakter i z pewnością będzie dopasowany do zmieniających się potrzeb i upodobań młodej kobietki.
Pokój chłopca wyróżnia tapeta w kolorowe autka i znaki drogowe. Całość klasycznie zielono-niebieska. Funkcjonalny regał pomieści zarówno pudełka z zabawkami jak i garderobę oraz mnóstwo innych przedmiotów. W narożniku miejsce na łóżko, a przy ścianie szkolne biurko.
Projekt wnętrza mieszkania w Gdańsku był dla mnie prawdziwym wyzwaniem - kolorystycznym. W mnogości beżów i brązów oraz betonowych szarości, jest to bardzo pozytywna, ciepła i przytulna "perełka".

Projektowanie wnętrz Gdańsk, Gdynia, Sopot.
Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger