Wnętrze o delikatnym akcencie glamour

Prezentowany projekt wnętrza mieszkania w Krakowie mojego autorstwa to aranżacja lekka, romantyczna, a jednocześnie nowoczesna, pomyślana dla tych, którzy lubią klasyczne stylowe rozwiązania, a jednocześnie szukają pomysłu na niebanalne ożywienie tej przestrzeni tak, aby była ona jednocześnie funkcjonalna i przytulna. 

Stworzony dla młodego małżeństwa, które wymarzyło sobie swoje pierwsze mieszkanie jako efektowne połączenie nowoczesności, bezpretensjonalnej elegancji i stylu retro. Już od początku miałam wiele możliwości do realizacji pomysłów - ze względu na wysokość mieszkania (3m), mogłam „poszaleć” poziomami :)  Cała aranżacja utrzymana jest w ciepłych, barwach natury: ciepła biel + szarobłękit + delikatna pistacja z wyraźnym odniesieniem do współczesnych motywów roślinnych i geometrycznych.
Pierwsze, co zwraca uwagę już od korytarza i jest kontynuowane w następnych pomieszczeniach, to klasyczne wysokie listwy podłogowe i sufitowe. Tutaj też od wejścia od razu wprowadzam w klimat tego mieszkania poprzez tapetę z motywami florystycznymi, punktowe górne oświetlenie, stylowe szafy i posadzkę wykonaną z płytek gresowych o wysokim połysku, w kolorze nawiązującym do całości koncepcji.Kuchnia to klasyczny przykład udanego mariażu stylu retro i nowoczesności, z wkomponowanym w całość podwyższonym blatem w kolorze parkietu. Można przy nim wygodnie napić się kawy, siedząc na wygodnych, wysokich krzesłach. Kuchnia połączona jest z salonem, gdzie można komfortowo odpocząć po ciężkim dniu. Miękka kanapa w wybranych kolorach, designerski stolik, na podłodze bukowy parkiet prosto ułożony, który ociepla pokój oraz oddziela korytarz i kuchnię od przytulnego, niedużego salonu.

Na centralnej ścianie salonu pistacja, a u góry szarobłękit, z obniżonym dookoła sufitem skrywającym dyskretne ledowe oświetlenie, uzupełnione akcentem w postaci kryształkowego żyrandola.  
Przeciwległa zabudowa przy ścianie, na której znajduje się miejsce na telewizor, wykonana z efektownego naturalnego kwarcytowego kamienia, delikatnie rozświetlonego bocznymi kinkietami. Na tle ściany wysadzanej beżowo-brązowymi kamieniami, stanęła komoda oraz przezroczysty zestaw jadalniany. Kuchnię ozdabia czarno-biała fotografia w kolorach zdobiących ścianę za kanapą i sufit w salonie.

Najważniejszym elementem sypialni są szafy inspirowane paryskimi wnętrzami, będące połączeniem garderoby i biblioteki na książki, puzderka i inne dekoracje. Na tle wzorzystej tapety stanęło wygodne łóżko z dyskretnym oświetleniem. Bukowe klepki parkietu na podłodze, listwy sufitowe, piękne zasłony, po raz kolejny tworzą lekkie, klasyczne i wyjątkowo romantyczne wnętrze. 

Jest jeszcze niewielki pokoik zaprojektowany z myślą o zacisznym miejscu do pracy lub relaksu, który później z powodzeniem może stać się pokoikiem dziecięcym. Jest tutaj stolik, regał na potrzebne rzeczy, lampa podłogowa dająca nastrojowe światło, mniejsza niż w salonie kanapa, przyjazna stopom bukowa posadzka, tym razem delikatna pistacja powędrowała na zasłonki, by zakryć nowoczesne żaluzje i rozkwitła nowoczesnym, geomentrycznym wzorem na tapecie, nadając stylowego charakteru temu wnętrzu.
Układ mieszkania został zmieniony na życzenie mieszkańców - głównym założeniem było  oddzielenie od części kąpielowej toalety, co wiązało się z koniecznością przebudowy ściany w kuchni. Dzięki temu zabiegowi, udało się stworzyć ergonomiczną łazienkę oraz zaciszne wc.


Projekt mieszkania to aranżacja eleganckiego, szykownego wnętrza o delikatnym akcencie glamour. Więcej projektów wnętrz do obejrzenia w mojej galerii.
Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger