Projekt Glamour - Mieszkanie w Warszawie

Mój najnowszy projekt z początku stycznia 2013r., przygotowany w ekstremalnie krótkim czasie :). Na szczęście dzięki porozumieniu obu stron, zgodności wyobrażeń o pięknym wnętrzu powstał projekt wnętrza mieszkania w Warszawie, będący mariażem elegancji i funkcjonalności z wyrazistą nutą Glamour.
Młode rozwojowe małżeństwo wymarzyło sobie przytulne i funkcjonalne mieszkanie, gdzie będzie czuło się komfortowo i już niedługo w trójkę rozgości się w jego wnętrzach. Wysoki połysk, szlachetność granatu, chrom kinkietów, kryształy, orzechowy fornir, dyskretne ciepło beżu to motywy przewodnie projektu. Całość ma sprawiać wrażenie harmonii.
Na początku postanowiłam "uwolnić" przestrzeń przez wyburzenie istniejących ścian działowych prowadzących do kuchni i salonu. Przedpokój jest “wizytówką” mieszkania i jednocześnie wnętrzem, które daje przedsmak stylu, charakteru mieszkania, zwłaszcza strefy dziennej, w której przebywamy większą część czasu. Ponadto łączy salon, kuchnię, ze strefami nocnymi, jest więc integralną częścią całej tej niepodzielonej przestrzeni. Brak ścian działowych pozwala zaprojektować posadzkę pomiędzy przedpokojem a salonem w niebanalny sposób, a przede wszystkim nadać przedpokojowi odpowiedni klimat.
Przedpokój wprowadza w klimat mieszkania przez jasną posadzkę oswojoną stonowanym fornirem na meblach i glamourowym kinkietem. Na tle dystyngowanego granatu znalazło miejsce duże barokowe lustro.
W pokoju surowa szarość przełamana ocieplonym brązem podłogi i dystyngowaną bielą. Punktowe intymne oświetlenie sufitowe części wypoczynkowej przechodzi w części salonowej jadalnej w wymiar barokowego luksusu. Przepiękny świetlisty żyrandol współgra z blaskiem luster, kwiatową tapetą i poduszkami, niejako zapowiada magiczność chwili, która niebawem nadejdzie, co wiedzą tylko szczęśliwi domownicy,wpatrując się na wygodnej kanapie w uroczą bezbronność dziecięcych stopek w centralnym miejscu salonu. Na razie jest jeszcze czas na drobne przyjemności, więc zgodnie z życzeniami klientów znalazło się miejsce na praktyczny regał pełen ulubionych książek i winyli.

RZUT MIESZKANIA


GRANATOWY PRZEDPOKÓJ
SALON Z JADALNIĄ


Z salonu szybkie komfortowe przejście do przestronnej kuchni, gdzie kontynuujemy wysoki połysk płytek na ścianach i orzech na blatach, jest też rodzinna duża lodówka, a ponieważ domownicy uwielbiają kawę wkomponowałam barek, w którym znalazł się ekspres. Między kuchnią a salonem jest lodówka na ulubione wina pana domu, a pod sufitem zawisła szklana szafka na kieliszki.

NOWOCZESNA ZABUDOWA KUCHNI W STYLU GLAMOUR
Stąd przejście do łazienki i toalety, kontynuacja klimatu i ukłon znów w stronę prostoty. Wyprofilowana ergonomiczna umywalka, połysk orzechowego forniru i biel wanny, poręczne szafki dyskretnie ukrywające kosmetyki, chromowana armatura, szczypta pikanterii na posadzce, dekoracja przywołująca wspomnienie ślubnej chwili i wymowna para gołąbków na tle nowoczesnego lustra.


ŁAZIENKA I WC GLAMOURTen i wiele innych projektów wnętrz mojego autorstwa do obejrzenia na stronie www.jedynetakiewnetrza.pl
Copyright © JEDYNE.TAKIE.WNĘTRZA , Blogger