... z obrazem w tle... szarości, beże, biele...

... z obrazem w tle... szarości, beże, biele...


Ażurowe ściany działowe

Ażurowe ściany działowe

Kilka miesięcy temu natrafiłam na nowatorski na polskim rynku produkt, który jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzyskać efekt podzielenia przestrzeni, przepierzenia np. pomiędzy kuchnią a salonem. Jednak dopiero, gdy zaczęłam opracowywać projekt wnętrza domu w Zamościu, miałam okazję przyjrzeć się bliżej tzw. ścianom ażurowym. W ofercie dystrybutora Decorativos.pl znajduje się wybór kilkunastu wzorów ażurowych paneli hiszpańskiego producenta Duralmond, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jako elewacje. 

W moim projekcie zastosowałam je jako subtelną ściankę działową, dzięki której podzieliłam dużą, otwartą przestrzeń salonu na część wypoczynkową i część jadalnianą. W efekcie powstał ciekawy detal dekoracyjny, który rysunkiem nawiązuje do tapet ściennych, zdobiących klatkę schodową oraz ścianę w jadalni. Większość paneli występuje w rozmiarach 240x120cm i może być dowolnie komponowana. Poniżej zamieszczam kilka wizualizacji projektu z zastosowaniem panelu o nazwie Ojival 03, wzór panelu oraz aranżację z jego użyciem, prezentowaną na stronie Decorativos.
Inspiracja Decorativos.plModel Ojival_03 ref. Eye

Zjawiskowa...lampa Brubeck

Zjawiskowa...lampa Brubeck

Znalazłam ją dziś przypadkiem - Lampa Brubeck. Jestem zachwycona jej formą i możliwością uzyskania wielu kształtów - okrągłe, owalne, kwadratowe lub prostokątne, za sprawą ręcznie łączonych mosiężnych rurek. Blichtru dodaje jest pokrycie warstwą złota, a jak! Inspirowana muzyką...w stylu art deco. To ekstrawaganckie cudo jest pełne wyrafinowania i nowoczesności. W każdym otoczeniu będzie wyglądać zjawiskowo!
Źródło: Delightfull.eu

Kobiece mieszkanko...

Krótki zwiastun najnowszego projektu wnętrza mieszkania o pow.25m2 w Częstochowie. 
Zastane w "ciężkim" stanie, ale udało mu się nadać drugie życie.
Zaakceptowane i chyba pokochane w 100%. 
Jego dalszy los w rękach wykonawców. 
Trzymam kciuki!

A już niedługo przedstawię kompletny opis projektu i wizualizacje :)... z obrazem w tle... czerwienie, pomarańcze, róże..

... z obrazem w tle... czerwienie, pomarańcze, róże..


Wysoki sufit...

Wysoki sufit...

Wysoki sufit we wnętrzach daje poczucie przestrzeni. To pewne. Z tym, że jedni będą się w nich czuć nieswojo, drudzy wręcz przeciwnie. Wysokie pomieszczenia kojarzą mi się z pałacowymi wnętrzami, luksusowymi apartamentami w kamienicach, znanymi z czasów mojej ulubionej epoki - przełomu XIX i XXw., szczególnie w Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku. Współcześnie zamykamy się w niskich mieszkaniach czy domach, co daje nam poczucie przytulności, wrażenie ciepłego, komfortowego wnętrza. Jednak z obserwacji swoich własnych odczuć i niezliczonej ilości zdjęć, dochodzę do wniosku, że wolałabym jednak cieszyć się przestrzenią nad głową :) a różnorodność pomysłów na wykończenie sufitu i wnętrza pozwoli uzyskać oczekiwany efekt - klimatycznego czy wyrafinowanego wnętrza, rustykalnego czy loftowego. Poniżej kilka przykładów:

źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródło
źródłoCopyright © JEDYNE TAKIE WNĘTRZA , Blogger