Ażurowe ściany działowe

czwartek, 24 października 2013

Kilka miesięcy temu natrafiłam na nowatorski na polskim rynku produkt, który jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy uzyskać efekt podzielenia przestrzeni, przepierzenia np. pomiędzy kuchnią a salonem. Jednak dopiero, gdy zaczęłam opracowywać projekt wnętrza domu w Zamościu, miałam okazję przyjrzeć się bliżej tzw. ścianom ażurowym. W ofercie dystrybutora Decorativos.pl znajduje się wybór kilkunastu wzorów ażurowych paneli hiszpańskiego producenta Duralmond, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz jako elewacje. 

W moim projekcie zastosowałam je jako subtelną ściankę działową, dzięki której podzieliłam dużą, otwartą przestrzeń salonu na część wypoczynkową i część jadalnianą. W efekcie powstał ciekawy detal dekoracyjny, który rysunkiem nawiązuje do tapet ściennych, zdobiących klatkę schodową oraz ścianę w jadalni. Większość paneli występuje w rozmiarach 240x120cm i może być dowolnie komponowana. Poniżej zamieszczam kilka wizualizacji projektu z zastosowaniem panelu o nazwie Ojival 03, wzór panelu oraz aranżację z jego użyciem, prezentowaną na stronie Decorativos.
Inspiracja Decorativos.plModel Ojival_03 ref. Eye

Zjawiskowa...lampa Brubeck

Znalazłam ją dziś przypadkiem - Lampa Brubeck. Jestem zachwycona jej formą i możliwością uzyskania wielu kształtów - okrągłe, owalne, kwadratowe lub prostokątne, za sprawą ręcznie łączonych mosiężnych rurek. Blichtru dodaje jest pokrycie warstwą złota, a jak! Inspirowana muzyką...w stylu art deco. To ekstrawaganckie cudo jest pełne wyrafinowania i nowoczesności. W każdym otoczeniu będzie wyglądać zjawiskowo!
Źródło: Delightfull.eu

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life